ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ از سه شنبه آغاز می شود

ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ از سه شنبه آغاز می شود

ثبت نام نوبت دوم (تیر ماه) آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از روز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه تا روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.

با اعلام معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آقای عبدالرسول پورعباس آزمون سراسری بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود. نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری مجازی پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

ثبت نام در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از روز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه تا روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه سال جاری از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.

شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام آزمون سراسری در ۱۵ فروردین ماه همزمان با آغاز ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اعلام می شود.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صبح و بعدازظهر ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ تأثیر قطعی سابقه تحصیلی ۴۰ درصد خواهد بود که بر اساس نمرات پایه دوازدهم محاسبه می‌شود. آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته‌های تحصیلی در سه سال آخر دوره دوم متوسطه در هر یک از گروه‌های آزمایشی برگزار می‌شود که دروس و ضرایب آن در دفترچه راهنمای آزمون اعلام شده است.

نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شده است.
پورعباس با بیان اینکه هیچ فرقی بین دو آزمون نوبت اول و دوم وجود ندارد و این آزمون‌ها به صورت مستقل برگزار می‌شود، افزود: در صورت شرکت داوطلبان در هر دو نوبت آزمون، حداکثر نمره ‌برای آنان لحاظ می‌شود.