انتشارات قلم چی

فیلـتر

نمایش دادن همه 21 نتیجه

کانون فرهنگی آموزش یا بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی بزرگترین مؤسسهٔ آموزشی غیردولتی در ایران است که بنیان‌گذار آن کاظم قلم چی می‌باشد. قلمچی در زمینهٔ آموزش و نشر (انتشارات قلم چی) کتاب کمک درسی و برگزاری آزمون‌های برنامه‌ای و برنامه‌ریزی تحصیلی فعالیت می‌کند. کانون فرهنگی آموزش در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۲ اولین دوره آزمون‌های منظم خود را درتهران برگزار کرد. تعداد شرکت‌کنندگان دختر و پسر در دو نوبت صبح و بعدازظهر در آن روز نزدیک به ۱۰۰ نفر بود. در حال حاضر حدوداً ۴۰۰ مرکز در سراسر ایران آزمون‌های منظم کانون فرهنگی آموزش را برگزار می‌کنند. همچنین خدمات کمک آموزشی و کمک درسی در گروه بندی های مختلف ارائه شده است که در ادامه به مرور آن ها می پردازیم.

 • آبی قلم چی

  کتاب های آبی انتشارات قلم چی (انتشارات قلم چی) را می توان معادل کتاب های میکرو طبقه بندی گاج در نظر گرفت. البته کتاب های آبی به مراتب قدیمی تر هستند و در واقع قلم چی اولین انتشاراتی بود که اقدام به جمع آوری تست های کنکور و طبقه بندی آن ها کرد. البته در کتاب های جدید آبی علاوه بر تست های کنکورهای سراسری و دانشگاه آزاد، تست های آزمون های کانون نیز قرار داده شده است. در کتاب آبی قلمچی در ابتدای هر مبحث درسنامه های کوتاه و خلاصه ای قرار داده شده است. این گروه از کتاب ها برای یادگیری مطالب مناسب نیستند و فقط به درد مرور و یادآوری فرمول ها و نکات می خورند.

  از آنجا که در این سری از کتاب های قلم چی برای هر زیرمبحث تعداد زیادی تست آورده شده است. در انتهای کتاب نیز پاسخ های تشریحی تست ها آورده شده است و هر جا که لازم بوده نکات مهم و کلیدی برای حل تست ها نیز توضیح داده شده است. از کتاب های پرفروش آبی در فروشگاه اینترنتی کتاب هورابوک می توان به زیست جامع آبی قلم چی، ریاضی جامع آبی کنکور تجربی قلم چی و ادبیات جامع آبی قلم چی اشاره کرد.

 • سه سطحی قلم چی

  کتاب های سه سطحی قلم چی یکی از سری کتاب های جدید این انتشارات است. ای سری به پرفروش ترین سری کتاب های آن نیز تبدیل شده است. این کتاب ها همانطور که از نامشان مشخص است دارای سه سطح سوال دشوار، نسبتا دشوار و دشواتر هستند. و این سطح بندی بر اساس میزان پاسخگویی دانش آموزانی که در آزمون های کانون قلمچی شرکت می کنند مشخص شده است. این کتاب ها هیچ درسنامه ای ندارند و برای دانش آموزان متوسط تا قوی مناسب هستند تا در دوران جمع بندی و یا ایام عید نوروز بتوانند سوالات سطح بالاتری کار کنند.

 • سبز قلم چی

  سری کتاب‌ های سبز کانون قلم‌چی مخصوص آموزش از طریق حل مساله هستند. درسنامه های خیلی مفصلی در این کتاب قرار داده شده است تا دانش آموزان را با تمام نکات تستی و تشریحی مبحث مورد نظر آشنا کند. پس از درسنامه ها سوالات تستی، تشریحی و سوالات پایان فصل برای هر درس قرار داده شده است. سوالات دارای پاسخ های تشریحی کاملی هستند. منبع سوالات تستی در کتاب های سبز کانون قلم چی، سوالات کنکور سراسری، دانشگاه آزاد و سوالات آزمون های کانون است. منبع سوالات تشریحی امتحانات نهایی و سوالات پرتکرار مدارس برتر کشور می باشد.

 • جمع بندی قلم چی

  کتاب های جمع بندی قلم چی، کتاب های آزمون محور هستند. یعنی به تفکیک دروس پایه و دوازدهم تعدادی آزمون به همراه پاسخ تشریحی در این کتاب ها قرار داده شده است تا دانش آموزان برای جمع بندی دروس از طریق آزمون استفاده کنند.

 • پرتکرار قلم چی

  سری کتاب های سوال های پرتکرار قلم چی مخصوص دوران امتحانات نهایی و امتحانات مدارس است. یکی از ویژگی های این کتاب دارا بودن درخت دانش در ابتدای هر فصل است. دانش آموزان با مطالعه ی درخت دانش در یک نگاه می توانند با مطالب مهم و کاربردی آن فصل که مورد توجه مولفین سوال امتحانات نهایی است آشنا شده و با خیال راحت تری به حل سوالات تشریحی این کتاب بپردازند.

 • کتاب جامع قلم چی

  کتاب های جامع قلم چی کتاب هایی با هر سه هدف آموزش، تسلط بر سوالات تشریحی و تستی هستند. این سری کتاب ها را می توان معادل کتاب های سه بعدی انتشارات الگو و یا سیر تا پیاز انتشارات گاج دانست. البته ناگفته نماند کتاب های سه بعدی و سیر تا پیاز نسبت به کتاب های جامع قلم چی با کیفیت تر و پرفروش تر هستند. یکی از ویژگی های این سری ذکر مجموع سوالات تشریحی و تستی روی جلد کتاب است. به عنوان مثال در کتاب فارسی جامع دوازدهم تعداد 1000 سوال تستی و تشریحی در کتاب آورده شده و عدد 1000 روی جلد کتاب درج شده است.

 • کتاب‌ کار قلم چی

  کتاب های کار قلم چی معادل کتاب های کار انتشارات خیلی سبز و کتاب های کار انتشارات گاج هستند با این تفاوت که درسنامه های مختصری دارند و دانش آموزان می توانند قبل از اینکه به سراغ حل سوالات بروند، از این درسنامه ها برای مرور استفاده کنند. در این کتاب ها برای یادگیری ابتدایی و تسلط بر شکل ها و نمودارهای کتاب درسی سوالاتی تحت عنوان پرسش و تعریف و برای یادگیری عمیق و مفهومی مطالب سوالات تحلیلی آورده شده که این قسمت یکی از مهم ترین و چالشی ترین بخش های کتاب است.

 • کتاب زرد قلم چی (مجموعه کنکور)

  کتاب های زرد قلم چی معادل کتاب های دور دنیا انتشارات گاج و چند کنکور خیلی سبز است. یعنی کتاب هایی که برای شبیه سازی کنکور در یک ماه پایانی و نزدیک به کنکور مورد استفاده قرار می گیرند.

 • کتاب اشتباهات متداول قلم چی

  سری کتاب های اشتباهات متداول قلم چی بر اساس سوالاتی تالیف شده که حدود 15% از دانش آموزان کانون به سوال مورد نظر پاسخ غلط داده اند. در این کتا ها که برای هر مقطع تالیف شده هر فصل کتاب درسی به چند زیرموضوع تقسیم شده است. در هر سوال مشخص است که مربوط به کدام قسمت کتاب درسی است و در کدام یک از آزمون های کانون در سال های گذشته آمده است.

  در انتها نیز نکات آموزشی لازم و پاسخ های درست تمامی تست ها ذکر شده است. بهترین زمان استفاده از کتاب اشتباهات متداول قبل از آزمون های آزمایشی است. وقتی می خواهید مبحثی را امتحان دهید ابتدا همان مبحث را از روی این کتاب مطالعه کرده و سوالاتی که اکثر دانش آموزان به آن پاسخ غلط داده اند را بررسی کنید. این مساله باعث کاهش اشتباهات محاسباتی و مفهومی در حین آزمون دادن می شود.

 • باهم بیاموزیم قلم چی

  سری کتاب های باهم بیاموزیم قلم چی در مقاطع دبستان برای دروس فارسی، ریاضی و علوم تالیف شده است. یکی از اهداف اصلی این کتاب ها درگیر کردن والدین دانش آموزان هنگام مطالعه ی درس است. بنابراین پیشنهاد می شود در مقاطع پایین تر یعنی اول تا سوم دبستان حتما یکی از والدین به حل سوالات توسط دانش آموزان کمک کند. روند کلی کتاب های باهم بیاموزیم به این صورت است که در ابتدای شروع هر فصل اهداف کلی آن درس ذکر شده است. دانش آموز از همان ابتدا با هدف آن درس و مفاهیمی که قرار است در طول فصل یاد بگیرد، آشنا شود.

 • برگزیده قلم چی

  سری کتاب های برگزیده قلم چی جدیدترین سری کتاب های کنکوری قلمچی است که بعد از افزایش قیمت کتاب ها به چاپ رسید. هدف اصلی این کتاب ها این است که دانش آموزانی که از نظر مالی و همچنین زمان، توانایی تهیه و یا مطالعه ی سری کتاب های آبی را ندارند بتوانند این کتاب ها را تهیه و از آن ها استفاده کنند.

  همانطور که از نام این کتاب ها مشخص است شامل تست های برگزیده ی کتاب های آبی هستند که البته سعی شده تست های مهم تر در این کتاب ها گنجانده شود. به طور کلی می توان گفت یکی از به صرفه ترین منابع از نظر قیمت و تست در سال کنکور سری برگزیده ی انتشارات قلم چی است. از جمله کتاب های پرفروش این سری انتشارات قلم چی می توان به زیست برگزیده و ادبیات برگزیده اشاره کرد.

 • کتاب نوروز قلم چی

  سری کتاب های نوروز قلم چی، کتاب های آزمون محور برای تمرین در دوران نوروز است. این کتاب ها بیشتر به درد دانش آموزانی می خورد که در آزمون های کانون شرکت می کنند. یا با برنامه ی این موسسه درس می خوانند. این کتاب ها در تمام مقاطع دبستان، متوسطه ی اول و متوسطه ی دوم تالیف شده و برای همه ی دانش آموزان قابل استفاده است. مخصوصا دانش آموزانی که مدرسه ی آن ها تکلیف مشخصی برای دوران نوروز نمی دهد. به همین دلیل از درس فاصله می گیرند و مطالب را فراموش می کنند، این کتاب ها می تواند بهترین گزینه باشد.

 • کتاب تابستان

  سری کتاب های تابستان قلم چی یکی دیگر از کتاب های آزمون محور این انتشارات است که برای تمام مقاطع از دبستان تا متوسطه ی دوم تالیف شده است. در تابستان که مدارس تعطیل است معمولا دانش آموزان مقاطع پایین تر درس خواندن را کنار گذاشته و یا کمتر به آن توجه می کنند. این کتاب این مشکل را برای دانش آموزان حل می کند. کتاب های تابستان نه تنها به دروس سال قبل دانش آموزان بلکه دروس سال آینده ی آن ها را نیز مورد توجه قرار داده و آزمون هایی را از مباحث آن ها طرح می کند.

  تفاوتی که کتاب تابستان با سری کتاب های نوروز انتشارات قلمچی دارد این است که در این سری قبل از شروع هر آزمون یک سری نکات خلاصه و جمع بندی شده از دروس هر پایه آورده شده تا در حد یادآوری فرمول های ضروری به دانش آموزان کمک کند.

اطلاعات بیشتر ...